Klausimai – Atsakymai

Kokie yra Crest 3D White dantų balinimo juostelių privalumai?

Visos Crest 3D White dantų balinimo juostelės patikimai pašalina dėmės esančias ne tik viršutiniame dantų sluoksnyje, bet ir tas, kurios yra giliai dantų emalyje.

Ar dantų balinimo juostelės Crest 3D White yra saugios? Ar jos nepakenks dantų emaliui? 

Ne. Šis produktas yra sukurtas taip, kad būtų ne tik efektyvus, bet ir saugus – jeigu yra naudojamas pagal instrukciją. JAV atlikti tyrimai įrodė, kad Crest 3D White dantų balinimo juostelės yra visiškai saugios ir nekenksmingos dantų emaliui. Į jų sudėtį įeina tos pačios medžiagos, kurias balindamas dantis naudoja Jūsų odontologas.  

Kaip Crest 3D White dantų balinimo juostelės veikia?

Crest 3D White yra plonos ir lanksčios juostelės padengtos dantų balinimo geliu, į kurio sudėtį įeina vandenilio peroksidas. Juostelės yra sukurtos taip, kad atitiktų ir prisitaikytų prie Jūsų dantų formos. Dantų balinimo juostelės užtikrina, kad gelis veiksmingai balins Jūsų dantis pašalindamas ne tik viršutiniame, bet ir gilesniuose dantų sluoksniuose esančias dėmeles. 

Kada pamatysiu pirmuosius rezultatus naudojant Crest 3D White dantų balinimo juosteles?

Rezultatai skiriasi kiekvienu individualiu atveju, tačiau dauguma žmonių pirmuosius rezultatus pradeda pastebėti įpusėjus dantų balinimo kursui. Jam pasibaigus, jau matyti akivaizdūs rezultatai. Jeigu norite greitesnių rezultatų, išmėginkite Crest 3D White Advanced Vivid arba Crest 3D White Professional Effects dantų balinimo juosteles. Naudodami vieną iš šių dviejų balinimo sistemų, pirmuosius rezultatus išvysite jau po 3 dienų. 

Kada pamatysiu rezultatus naudojant Crest 3D White Advanced Vivid arba Crest 3D White Professional Effects dantų balinimo juosteles? 

Naudodami šias dantų balinimo juosteles pirmuosius rezultatus pastebėsite jau po 3 dienų.  

Kuriam laikui išliks dantų balinimo rezultatai? 

Tai, kiek ilgai baigus dantų balinimo kursą Jūsų dantys išliks balti, priklauso nuo keleto faktorių: ar rūkote, kaip dažnai geriate kavą, arbatą, raudonąjį vyną ar kitus spalvotus gėrimus. Crest 3D White Advanced Vivid ir Crest 3D White Professional Effects balinimo sistemos užtikrina, kad Jūsų dantys išliks baltesni 12 mėnesių. 

Ar aš galiu juosteles ant dantų laikyti ilgiau, negu rekomenduojama? Gal tuomet būtų ryškesni balinimo rezultatai?

Balinant dantis dantų balinimo juostelėmis, rekomenduojame griežtai laikytis naudojimo instrukcijos. Naudojant juosteles ilgiau nei rekomenduojama, yra rizika, kad padidės dantų ir/ar dantenų jautrumas. 

Kaip reikėtų prižiūrėti dantis, kad jie ilgiau išliktų balti? 

Pabaigus dantų balinimo kursą, profilaktiškai galite naudoti Crest 3D White Stain Shield dantų balinimo juosteles. Ši priemonė pasirūpins, kad Jūsų šypsena ilgiau išliktų daili ir balta, apsaugodama dantis nuo kasdienių dėmių susidarymo bei pageltimo. 

Kartais, nuėmus dantų balinimo juostelę, pastebiu baltų dėmelių likusių ant dantų paviršiaus. Ar jos išnyks?

Taip, baltos dėmelės yra laikinos. Jos yra visiškai nekenksmingos ir išnyks per keletą valandų. 

Ar Crest 3D White dantų balinimo juostelės turės įtakos gydytiems dantims? 

Dantų balinimo juostelės Crest 3D White balina tik natūralius dantis. Juostelės neišbalins plombų, karūnėlių, protezų ir pan. Jų negalima naudoti kartu su breketais. 

Kaip naudoti Crest 3D White dantų balinimo juosteles?

Geriausiai dantų balinimo juosteles naudoti prieš dantų valymą. Atidarykite pakuotę ir paimkite dantų balinimo juostelę. Uždėkite juostelę ant dantų, sulyginant ją su dantenų linija. Švelniai paspauskite, kad ji gerai prikibtų prie dantų paviršiaus. Palaikykite juosteles ant dantų tiek, kiek rekomenduojama naudojimo instrukcijoje. Po to nuimkite ir panaudotas juosteles išmeskite.

Kas nutiks, jeigu aš praleisiu balinimo procedūrą? 

Jeigu porą kartų praleisite balinimo procedūras – nieko nenutiks. Tai neturės didelės įtakos rezultatui. 

Ar galima sukeisti juosteles vietomis (viršutiniams dantis skirtą juostelę panaudoti apatiniams ir atvirkščiai)?

Ne, to daryti nerekomenduojame. Sukeistus dantų balinimo juosteles vietomis jos vis dar veiktų, tačiau juostelės yra sukurtos taip, kad kuo tiksliau prisitaikytų prie Jūsų dantų formos. Viršutinės juostelės idealiai tinka viršutiniams dantims, o apatinės – apatiniams. Tokia juostelių forma reikalinga tam, kad jos gerai uždengtų matomus dantis ir balinimo procedūra būtų kuo tikslesnė. Jeigu uždėsite apatinių dantų juostelę ant viršutinių dantų, ja uždengsite mažesnį dantų ploną ir balinimas nebebus toks tikslus.

Ką daryti, jeigu man sunkiai pavyksta nuimti Crest 3D White Advanced Vivid, Crest 3D White Professional Effects arba Crest 3D 2-Hour Express dantų balinimo juosteles?

Crest 3D White Advanced VividCrest 3D White Professional Effects ir Crest 3D 2-Hour Express yra sukurtos būtent taip, kad saugiai prisitvirtintų prie Jūsų dantų paviršiaus ir užtikrintų, kad balinimo gelis veiks būtent tose vietose kur labiausiai reikalinga. Jeigu susidūrėte su sunkumais nuimdami šias juosteles pabaigus balinimo procedūrą, pabandykite pirmiausiai jas nuimti iš krašto. Tuomet ir likusi dalis lengvai nusiims.

Ar galima Crest 3D White Gentle Routine arba Crest 3D White Stain Shield juosteles ant dantų laikyti ilgiau negu 5 minutes, kad pasiekčiau geresnių rezultatų? 

Rekomenduojame laikytis 5 min. per dieną taisyklės. Jeigu dantų balinimo juosteles laikysite ilgiau nei rekomenduojama, galite sulaukti šalutinio neigiamo poveikio – padidėjusio dantų jautrumo. Jeigu norite greitesnių balinimo rezultatų, tuomet išmėginkite Crest 3D White Advanced Vivid.

Ar galima tą pačią dantų balinimo juostelę panaudoti kelis kartus? 

Ne, naudodami tą pačią juostelę pakartotinai – nesulauksite jokių rezultatų.

Išėmiau dantų balinimo juostelę iš pakuotės ir ji man įkrito į kriauklę. Ar vis dar galiu ją naudoti? 

Ne, tai daryti nerekomenduojama. Geriau pasiimkite naują juostelę. 

Ar galima naudoti Crest 3D White dantų balinimo juosteles vidinėms dantų pusėms balinti?

Ne, tai daryti nerekomenduojame. Tiek viršutiniams, tiek apatiniams dantims skirtos juostelės yra sukurtos būtent taip, kad atitiktų Jūsų priekinių dantų formą. Jeigu naudosite juosteles vidinėms dantų pusėms balinti, greičiausiai jos bus per didelės ir per laisvos – atsiklijuos bei nukris nuo dantų paviršiaus. 

Ką daryti, jeigu naudojant juosteles man atsiranda putų ir/arba pagausėja seilių? 

Tai natūrali Jūsų organizmo reakcija į balinimo gelyje esantį vandenilio peroksidą. Seilių padaugėja, kai į burną įdedate bet kokį daiktą. Kai padaugėja seilių, jos reaguoja su vandenilio peroksidu ir taip atsiranda putos. Šio natūralaus proceso nereikėtų baimintis.  

Ką daryti, jeigu juostelės nesilaiko ant dantų paviršiaus ir vis nukrenta?

Užsidėkite dantų balinimo juosteles stovėdami priešais veidrodį – tokiu būdu aiškiai matysite, ar tiksliai uždėjote juostelę. Pasitikrinkite, ar ji gerai prisitvirtino prie dantų paviršiaus. Jeigu juostelės ir toliau slysta, užsičiaupkite ir nurykite seiles arba tiesiog nusausinkite dantų paviršių servetėle. Po to pabandykite juosteles pritvirtinti dar kartą. Venkite prie dantų pritvirtintas juosteles dažnai liesti liežuviu. Galite pabandyti švelniai, su nagu, pritvirtinti juostelę prie tarpdančių. 

Kaip pašalinti po juostelės naudojimo ant dantų vis dar likusį gelį? 

Ant dantų likęs gelis yra nekenksmingas. Norėdami jį nuvalyti, galite išskalauti burną vandeniu, tiesiog nuvalyti gelį nuo dantų servetėle arba dantų šepetėliu. Galite jį ir palikti, nes praėjus šiek tiek laiko gelis pats savaime išnyks. 

Ar panaudojus Crest 3D White dantų balinimo juosteles mano dantys nepasidarys dar labiau jautresni dėmėms?

Ne, dėl balinimo juostelių naudojimo ant Jūsų dantų tikrai dėmės greičiau neatsiras.

Ar galima valgyti kuomet nešioju dantų balinimo juosteles? 

Valgymas tol, kol balinate dantis juostelėmis yra nerekomenduojamas. Tai turės neigiamos įtakos balinimo rezultatams. 

Ar galima valgyti kuomet nešioju dantų balinimo juosteles? 

Valgymas tol, kol balinate dantis juostelėmis yra nerekomenduojamas. Tai turės neigiamos įtakos balinimo rezultatams. 

Ar galima gerti vandenį dantų balinimo procedūros metu?

Vandenį galima gerti, kuomet naudojate Crest 3D White Advanced VividCrest 3D White Professional Effects arba Crest 3D 2-Hour Express balinimo juosteles, nes būtent šios juostelės ypač tvirtai prisitvirtina prie dantų paviršiaus Advanced Seal technologijos dėka. Jeigu naudojate kurias kitas dantų balinimo juosteles – gerti vandenį nerekomenduojama. Tai turės neigiamos įtakos dantų balinimo rezultatams. 

Ar galiu palikti balinimo juosteles ant dantų per naktį? 

Ne, to daryti negalima. 

Ar galima iš karto po dantų valymosi naudoti balinimo juosteles? 

Ne, nenaudokite juostelių iš karto po dantų valymo. Tai gali sukelti dantenų sudirgimą. Po dantų valymo, būtinai palaukite šiek tiek laiko prieš pradedant naudoti dantų balinimo juosteles. 

Ar galima iš karto panaudojus balinimo juosteles valytis dantis? 

Taip, iš karto po juostelių naudojimo galima išsivalyti dantis. 

Ar galima naudoti balinimo juosteles po higieninio dantų valymo pas specialistą? 

Po higieninio dantų valymo pas specialistą dantys būna šiek tiek jautresni, todėl greičiausiai norėsite palaukti keletą dienų, prieš pradėdami naudoti dantų balinimo priemones. Priešingu atveju, dantų balinimo priemonių naudojimas gali sukelti diskomfortą.  

Ar galima naudojant balinimo juosteles taip pat naudoti balinančią dantų pastą? 

Taip, galima.

Ar panaudojus dantų balinimo juosteles, galima naudoti burnos skalavimo skystį?

Taip, galima.

Ar galima naudoti dantų siūlą tuo pat metu, kai naudoju balinimo juosteles?

Ne, juostelės užpildo ir tarpus tarp dantų, tad naudodami dantų siūlą tik išjudinsite dantų balinimo juosteles.

Ar galima rūkyti naudojant dantų balinimo juosteles? 

Ne, rūkymas gali išjudinti juosteles, o tai turėtų neigiamos įtakos dantų balinimo rezultatams. 

Ar dantų balinimo juostelės pašalins nuo rūkymo ant dantų atsiradusias dėmes? 

Taip, nors dėl rūkymo atsiradusios dėmės yra sunkiai pašalinamos ir dėl to šis procesas gali užtrukti kiek ilgiau. Jeigu po dantų balinimo toliau rūkysite – dantys vėl pagels.Tokiu atveju rekomenduojame kasdien papildomai naudoti Crest 3D White Stain Shield dantų balinimo juosteles, kurios pašalins apnašas ir padės ilgiau išsaugoti baltą ir gražią šypseną. 

Ar galima naudoti dantų balinimo juosteles esant lauke priešais saulę?

Taip, galima, tačiau pačių juostelių priešais saulę ar šilumą laikyti nereikėtų. 

Ar galima sukarpyti dantų balinimo juosteles taip, kad jos būtų tinkamos skirtingų mano burnos vietų balinimui?

Ne. Jeigu sukarpysite juosteles į mažesnes dalis, atsiranda rizika, kad jos naudojimo metu nuslys nuo dantų paviršiaus ir jas netyčia prarysite. 

Ką daryti jei ant odos patekęs balinimo gelis ją sudirgino?

Ilgesnio balinimo gelio kontakto su oda rezultatas – galimas nedidelių baltų dėmelių ant odos atsiradimas. Nereikėtų jaudintis – šios dėmelės visiškai nekenksmingos ir netrukus išnyks. Tačiau vos tik geliui patekus ant odos, rekomenduojame jį nuplauti vandeniu.  

Kas nutiktų, jei netyčia nuryčiau vieną dantų balinimo juostelę? 

Galite būti ramūs – ji tiesiog nuslys Jūsų virškinimo sistema, nesukeliant jokio pavojaus. 

Kas nutiktų, jei netyčia nuryčiau šiek tiek ant juostelės esančio balinimo gelio?

Nedidelio balinimo gelio kiekio nurijimas nesukels jokio neigiamo poveikio, tačiau jei nurytumėte didelį kiekį vandenilio peroksido, galite susidurti su nemaloniais pokyčiais – pykinimu ar skrandžio sudirgimu

Ar gali dantų balinimo juostelių sudėtyje esantis vandenilio peroksidas sukelti vėžį? 

Nėra jokių įrodymų, kad vandenilio peroksidas žmonėms sukelia vėžį. Visuomenės sveikatos fondo, Kanados sveikatos organizacijos ir pasaulio sveikatos organizacijos mokslininkai ištyrė informaciją apie vandenilio peroksidą ir nė vieni nesurado įrodymų, kad vandenilio peroksidas galėtų būti vienas iš vėžio sukėlėjų. Vandenilio peroksidas yra saugi medžiaga, kuri jau metų metus naudojama kaip viena iš pirmosios medicinos pagalbos priemonių, burnos skalavimo skysčiams ar veido prausikliams gaminti.

Ant pakuotės nurodyta, kad balinimo juosteles reikia laikyti vėsioje vietoje. Ar vonioje esantys garai ir šiluma gali joms pakenkti? 

Ne, įprastinis vonioje esantis garų ir šilumos kiekis neturėtų turėti jokios įtakos dantų balinimo juostelėms. 

Ar galima juosteles laikyti šaldytuve arba šaldiklyje? 

Crest 3D White dantų balinimo juosteles galima laikyti šaldytuve, tačiau tikrai nerekomenduojame jų laikyti šaldiklyje.  

Ką daryti jeigu dantų balinimo juostelės užšalo? Ar jos vis dar bus veiksmingos?

Prieš naudojant, leiskite juostelėms atšilti iki kambario temperatūros. Jos vis dar turėtų būti veiksmingos. 

Ką daryti jeigu dantų balinimo juostelės suerzina mano dantenas, padidėja dantų jautrumas?

Pirmiausia, pabandykite dantų balinimo juosteles naudoti kas antrą dieną. Jei tai problemos neišspręs – reikėtų nutraukti dantų balinimo priemonių naudojimą. Daugiau patarimų rasite: Kaip sumažinti dantų jautrumą?

Ar galima naudoti balinimo juosteles kartu su receptiniais vaistais?

Jeigu naudojate receptinius vaistus ir Jums kyla abejonių, ar juos galima naudoti kartu su dantų balinimo priemonėmis – pasikonsultuokite su savo gydytoju, odontologu ar vaistininku.

Ar galima naudoti balinimo juosteles jei dantyse yra skylučių?

Jeigu turite dantų, kuriuos reikia gydyti – nerekomenduojame naudoti jokių dantų balinimo priemonių.

Ar galima naudoti dantų balinimo juosteles jeigu aš nešioju breketus?

Nešiojant breketus dantų balinimo juostelių naudoti nerekomenduojame. Priežastis labai paprasta – dantų juostelės išbalins tik tą nedidelį dantų plotą, kuris liesis su balinimo geliu. Kadangi breketai uždengia nemažą dantų plotą, tik nedidelė dalis dantų bus išbalinta. Nuėmus brekestus, tikrai negalėsite džiaugtis gražia šypsena, nes tos vietos kur buvo uždėti breketai bus tamsesnės. Be to, dantų balinimo juostelės gali pakenkti breketų metalui. Jis gali oksiduotis ir pakeisti spalvą.

Ar galiu naudoti balinimo juosteles jei nešioju dantų plokštelę?

Jeigu naudojate dantų plokštelę, prieš pradedant balinti dantis rekomenduojame pasitarti su savo odontologu.

Ar galiu naudoti balinimo juosteles jei man parodontozė?

Jei sergate parodontoze naudoti bet kokias dantų balinimo priemones griežtai draudžiama! 

Ar galima naudoti dantų balinimo juosteles laukiantis arba maitinant kūdikį krūtimi?

Nėra jokių įrodymų, kad Crest 3D White dantų balinimo priemonės būtų kenksmingos besilaukiančioms ar kūdikį krūtimi maitinančioms moterims. Visgi,  dėl dantų balinimo šiuo atveju rekomenduojame pasikonsultuoti su savo gydytoju. 

Ar galima naudoti balinimo juosteles jei mano dantys yra plombuoti, su aukso karūnėlėmis ir pan.? 

Crest 3D White dantų balinimo juostelės tokiems dantims nepakenks, tačiau jų ir neišbalins. Dantų balinimo juostelės yra veiksmingos tik balinant natūralius dantis, todėl jei turite tokių pataisymų ant savo priekinių dantų, gali būti, kad po balinimo bus matomi dantų atspalvio skirtumai. Crest 3D White dantų balinimo juostelės balina tik tuos dantis, kurie yra matomi Jums šypsantis. Tad, jei nenatūralūs dantys ar jų priedai nesimato Jums šypsantis – galite drąsiai naudoti Crest 3D White dantų balinimo juosteles.